Design a site like this with WordPress.com
Для початку

Як Сєверодонецьк став Сєвєродонецьком, так і не ставши Сіверськодонецьком

Очевидно: україномовні виступають за Сіверодонецьк, українськомовні — за Сіверськодонецьк. А як на мене, назва Північний Донецьк була б доречнішою, адже місто на північ від обох інших Донецьків.

Російський Донецьк так само має назву від річки Сіверський Донець. Український же Донецьк — радше за все від зниклої Донецької губернії, але за бажання можна послатися на похідні від річки Донецький кряж і Донецький вугільний басейн.

Діаріуш або тиск слова

Перенесено із ЖЖ-спільноти ua_etymology.

Колись ми вже обговорювали назви південноукраїнських міст, що виникали за рядянських часів спершу в російській формі, а потім заднім числом адаптувалися до республіканської географічної номенклатури (город Южный — місто Южне).

Одна відома назва є унікальною в своєму роді, оскільки має кілька варіантів, що вони залежать від правописних уподобань.

Коли на річці Сіверський Донець (рос. Северский Донец) виникло місто, воно одразу отримало неправильну назву російською мовою — Северодонецк. Скоріше за все, приїжджі з усього СРСР робітники хімічного комбінату, з якого і виростало місто, назву річки інтерпретували просто як «північний» Донець. Коли ж місто потрапило до українських переліків, помилку нагорі почали виправляти в найлегший спосіб — повернулися до етимології і утворили назву Сіверськодонецьк. Ця назва увійшла до правопису (§108), до довідників та енциклопедій ще радянського часу, потрапила навіть до закордонної Енциклопедії українознавства (С. 2824). От тільки в самому місті про це не знали. Офіційною назвою залишалася…

View original post Ще 279 слів

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: